2017.10.24-én került megrendezésre a Siketvakok Európai Napja.
10 órakor találkozó a Gellért téri kútnál, majd 10:20-tól figyelemfelkeltő felvonulással kezdődik program a rendezvény helyszínére.
Részletes program:
Meghívó
Siketvakok Országos Egyesülete
A látás és hallás sérülhet, az ember teljessége nem
2017.10.24-én került megrendezésre a Siketvakok Európai Napja.
10 órakor találkozó a Gellért téri kútnál, majd 10:20-tól figyelemfelkeltő felvonulással kezdődik program a rendezvény helyszínére.
Részletes program:
Meghívó
Fájó szívvel értesítjük tagjainkat, hogy Szmolka János a mai reggel elhunyt!
Szmolka János 1955-ben született. 10 éves kora előtt vesztette el a látását majd 36 éves korában a hallását is. Egyesületünk létrejöttében is aktívan közreműködött, valamint 1994-2006-ig Ő volt a Siketvakok Országos Egyesületének első elnöke.
Többek között az Ő közreműködésével fejlődött a siketvak emberek képzése, valamint sokat segített a jeltolmácsok képzésében. Az utolsó 25 évét a Vakok Állami Intézetében töltötte.
Nyugodj békében, János!
Szmolka János:
“Megszülettem szépen, kicsiny vak verébnek,
hülyén, ahogy “illik”, mentem falnak, széknek.
Gyermekkorban mindig orvosost játszottam,
de igazi vér folyt, és az orvos nem én voltam.
Könyörögtem néha: “Cseréljünk már helyet!”
Azt mondták: “Butaság!” meg hogy: “Azt nem lehet!”
Ráadásnak ott volt a híres iskola,
bizony, csak muszájból járogattam oda.
Jól fejünkbe verték, kik a párt nagyjai,
de azt nem mondták meg, hogy kell nőkkel bánni,
vagy tán ők se tudták…
Jobb ezt nem piszkálni!
A saját bőröm ezt is megtanultam,
de őszinte és romantikus voltam.
Mindig későn jöttem rá, hogy ezért csalódtam.
Aztán a süketség tönkretett, de végleg,
már csak vegetálok, mert ez így nem élet!
Olyan nulla vagyok, már belém sem rúgnak!
Nem vagyok útban, se parasztnak, se úrnak!
Na, de hagyjuk abba! Sok értelme nincsen!
Aki még barátom, áldja meg az Isten. ”
A Neked MUNKA, nekem ÁLOM! program egy új kezdeményezés Magyarországon, amely lehetőséget ad fogyatékos emberek és munkáltatók kötetlen találkozására. Meggyőződésünk, hogy az integráció és befogadás ügyét legjobban a személyes találkozások szolgálják.
A Neked MUNKA, nekem ÁLOM! Napon a fogyatékos résztvevők fél napig együtt dolgozhatnak egy számukra érdekes munkahely munkatársával, egy őket érdeklő munkakörben és testközelből figyelhetik meg egy munkavállaló mindennapi tevékenységeit. E nyílt napon, a fogyatékos emberek bemutatkozhatnak, míg a munkáltatók és a munkahelyi közösség megismerheti a hozzájuk érkező résztvevő egyéni adottságait, képességeit, személyiségét. A fogyatékos emberek és a munkahelyek találkozását munkaerő-piaci szolgáltatást nyújtó szervezetek segítik, melyek a fogyatékos jelentkezőket, a munkáltatókat is felkészítik a programban való részvételre. A fogyatékos résztvevőket szervezők kísérik a munkahelyekre, és támogatják a helyszínen a folyamatot.
A Neked Munka, Nekem ÁLOM! program azoknak a fogyatékos embereknek szól, akik szeretnék kipróbálni álmaik munkáját és azoknak a munkáltatóknak, akik szívesen adnának nekik lehetősége erre.
A programban bármilyen jellegű, a magán, a non-profit szektorban vagy a közszférában működő munkáltatók, vállalkozások és szervezetek részt vehetnek.
Jelentkezés:
Új vezetőséget választott a FESZT.
A küldött közgyűlés a FESZT egyik alelökének Kedves Édát a SVOE ügyvezetőjét felügyelő Bizottság vezetőjévé pedig szintén a SVOE részéről Molnárné Kemény Ágnest választotta.
A látássérültek közlekedését megkönnyítő okos fehér botot készített két kőrösys diák, amivel megnyerték a Budapesti Műszaki Egyetem pályázatát.
Részletek:
Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége |
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége pályázatot nyújt be
az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt EFOP-1.1.5-17 a
fogyatékkal élők mindennapjait segítő infokommunikációs alapú
távszolgáltatás kialakítása című felhívásra.
Célunk, hogy egy olyan hiánypótló szolgáltatást hozzunk létre a
Távszem alkalmazás kifejlesztésével a vak és gyengénlátó embereknek,
amely segítségével az ország minden pontján, minden időpontban, azonos
eséllyel, azonos magas színvonalú, látó segítséget tudjanak igénybe
venni az okostelefonokon futó alkalmazás segítségével. A
szolgáltatások igénybevételéhez szükséges akadálymentesen használható
kommunikációs eszközök biztosítását is vállaljuk 1000 fő látássérült
személy részére. A szolgáltatást saját telefonnal is igénybe vehetik a
felhasználók. A Távszem alkalmazás előreláthatólag 2018 őszétől lesz
elérhető.
A 21 kérdésre adott válasszal segíti munkánkat, és hozzájárul ahhoz,
hogy pontos információt kapjunk az Ön igényeiről, megismerjük, hogy
milyen helyzetekben van szüksége látó személy segítségére, milyen
feltételek mellett tudja igénybe venni a hiánypótló szolgáltatást.
A kérdőívet az alábbi linken éri el:
http://online-kerdoiv.com/inde
Kérjük, hogy legkésőbb 2017. május 24-ig válaszoljon kérdéseinkre.
Köszönjük, hogy kitölti a kérdőívet, és reméljük, hogy Önt is a
Távszem alkalmazás felhasználói között köszönthetjük.
dr. Nagy Sándor
Elnök



Copyright © 2026 · Prose on Genesis Framework · WordPress · Bejelentkezés