Hírmondó 2017/4.

Megjelent a legújabb szám.

Letöltés:

DOC vagy PDF vagy TXT

 

Kormányzati egyeztetés a Fogyatékos Emberek Szervezeteinek Tanácsával

Május 5-én, az esélyegyenlőség napján egyeztetett egymással Magyarország Kormánya és a Fogyatékos Emberek Szervezeteinek Tanácsa (FESZT).

Az esemény házigazdája Mátrai Márta, az Országgyűlés háznagya volt, aki hangsúlyozta a fogyatékossággal élő emberek elfogadásának fontosságát.

Az egyeztetésen részt vett Nyitrai Zsolt, stratégiai társadalmi kapcsolatokért felelős miniszterelnöki megbízott, aki köszöntőjében elmondta, hogy Magyarország Kormánya kiemelt figyelmet fordít a fogyatékossággal élő emberekre. Nyitrai Zsolt az ülésen bejelentette, hogy megnyílt az út egy új, stratégiai együttműködés kialakítására a FESZT és a kormányzat között, ami elősegítheti az egyetemes tervezés és az akadálymentesítés ügyét is.

Czibere Károly, az EMMI szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára előadásában ismertette a kormányzat fogyatékos emberekért tett intézkedéseit, valamint tájékoztatást adott az intézmény-kiváltási folyamathoz kapcsolódó aktuális feladatokról is. Az államtitkár fontosnak és eredményesnek tartja a kormány és a civil szervezetek közötti párbeszédet. Köszöntőjében a hamarosan elinduló, 1500 megváltozott munkaképességű ember munkába állását támogató, 4,2 milliárd forintos uniós forrású, a rehabilitációt elősegítő foglalkoztatási programról is tájékoztatta az ülés résztvevőit.

Földesi Erzsébet, a FESZT elnöke prezentációjában kitért az eddig elért eredményekre. A szervezet elnöke beszámolt a fogyatékossággal élő nők helyzetével kapcsolatos modellkutatásukról, a nemrég lezajlott sikeres tudatosságnövelő programjukról, valamint a nemzetközi szerepvállalásukról is. Távlati célként a kormánnyal történő szoros együttműködést és a már létező jó gyakorlatok minél szélesebb körben történő bemutatását határozta meg.

Az egyeztetés további részében a felek megvitatták az intézménykiváltáshoz és a korai intervencióhoz kapcsolódó teendőket is.

Az ülésen részt vett Nyitrai Imre, az EMMI szociálpolitikáért felelős helyettes államtitkára, Szekeres Pál, a fogyatékos emberek társadalmi integrációjával kapcsolatos feladatok ellátásáért felelős miniszteri biztos, valamint dr. Tapolczai Gergely, az Országgyűlés Népjóléti Bizottsága Fogyatékossággal élők ügyeinek albizottsági elnöke is.

 

Egyesületünket Kedves Éda és Királyhidi Dorottya képviselte az egyeztetésen.

SVOE nyári tábor támogatására adománykérő levél

A 2017. évi nyári táborunk megvalósítása érdekében szívesen fogadunk adományokat.

A felhívás és a részéletes információk: PDF

Informatika a siketvakok mindennapjaiba

Az “Informatika a Látássérültekért” Alapítvány beszélgetett Csák Attilával, a Siketvakok Országos Egyesületének informatika oktatójával.

 

Elérhető:

http://www.infoalap.hu/hirek/?hir_reszlet=729

 

 

Nyílt nap 2017

Egyesületünk nyílt napot szervez, 2017. május 18-án, csütörtökön 10-16 óráig. 

Részletes programok:
DOC vagy PDF

Minden blokkra külön kell regisztrálni, megjelölve, hogy melyik programra szeretne jönni a jelentkező.
Regisztrálni a honlapon, facebook oldalunkon, telefonon, vagy e-mail-ben lehet.

Hírmondó 2017-3

Kedves Tagok!

 

Megjelent a Hírmondó 3. száma.

 

Letölthető: DOC vagy PDF vagy TXT

Pályázati felhívás

A Siketvakok Országos Egyesülete a magánszemélyektől és cégektől kapott adományok, támogatások terhére pályázatot ír ki, 2017. április 3-ától.

A pályázat azonosítója: SVOE2017NYT

A pályázat célja:

Az egyesület tagjai részére szervezendő nyári táborozási lehetőség biztosítása olyan szociálisan rászoruló két tag számára, akiknek anyagi lehetőségei nem engedik meg a felmerülő költségek finanszírozását. A támogatás kizárólag a két nyertes tag részére, a részvételi díj teljes körű térítésére szól.

 

További információk a részletes felhívásban, vagy az egyesület munkatársaitól a megszokott elérhetőségeken, illetve személyesen kérhetőek. 

Részletes felhívás itt érhető el: DOC vagy PDF

Pályázathoz szükséges adatlap: DOC vagy PDF

Felhívás – Nyári tábor 2017

Siketvak nyári tábor – 2017

 

Időpont:  2017. jún.18.-23. (vasárnaptól péntekig)

Helyszín: Balatonmáriafürdő, Regens Wagner Alapítvány Vendégháza

Leutazás: vonattal, Budapestről Balatonmáriafürdőig (Bp. Déli pu.)

Csoportosan történik az oda,-és visszautazás. A vonatjegyeket előre megvesszük.

 

Jelentkezési határidő: 2017 április 30.

 

Jelentkezés:

emailben: siketvakok@gmail.com

telefonon: 361-2007-es  vagy a 06-20-960-7259-es számon Kimlei Gábornál

 

Részvételi díj: 55,000 Ft/fő. Az egyösszegű befizetés határideje: május 12. (péntek).

 

Az Egyesület lehetőséget ad arra, hogy –indokolt esetben- 2 vagy 3 részletben fizessék be a részvételi díjat.

A részletben fizetés határideje: június 9. (péntek)

 

A részvételi díj tartalmazza az étkezés, szállás, utazás és a programok költségeit.

 

 A leutazás, visszautazás, az étkezések időpontjait és a programokat később fogjuk megadni.

A szálláshely 19 db 2 ágyas, zuhanyzós szobát biztosít az Egyesület tagjainak és munkatársainak.

Ezért korlátozott létszámban tudjuk fogadni a jelentkezéseket.

Adó 1% reklámanyagok

 

Megalakult a fogyatékos intézmények kiváltását koordináló testület

Az Intézményi Férőhely Kiváltás Koordináló Országos Testület alakuló ülésén Czibere Károly, az EMMI szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára elmondta, a kormány által januárban elfogadott kiváltási stratégia létrejötte korszakhatár, mert az intézménytelenítési folyamat első szakaszának tapasztalatai alapján a következő években több ezer fogyatékos ember költözhet személyre szabott, valódi szükségletekhez igazított lakhatási feltételek közé, és kap esélyt a teljes és autonóm életre.

A stratégia jelentősen rövidíti a kiváltás végrehajtásának határidejét, és a korábbinál sokkal nagyobb hangsúlyt fektet a helyi társadalom, a lakók és a munkatársak felkészítésére, a foglalkoztatási esélyek növelésére és az alapvető szolgáltatásokhoz való hozzáférési esélyek javítására.

A Testület a stratégia végrehajtásának civil ellenőrzését és felügyeletét végzi. Tagjai az Országos Fogyatékosságügyi Tanács delegáltjai, az Országos Fogyatékosságügyi Szakmai Kollégium elnöke, Fogyatékos Emberek Szervezeteinek Tanácsa, az ENSZ nemzeti emberi jogi intézménye, az állami, az önkormányzati és az egyházi intézményfenntartók egy-egy delegáltja, Az Országos Fogyatékosságügyi Tanács egyik delegáltja Kedves Éda a SVOE képviselője, aki a kiváltási folyamat során különös tekintettel fogja végigkísérni a halmozottan sérültek érdekeit.

A honlap jogtulajdonosa a Siketvakok Országos Egyesülete · Copyright © 2026 Adatkezelési tájékoztató