Fontos, hogy a természetre és egymásra is figyelmet fordítsunk – szemléletformáló programon jártunk egy erdei iskolában

Egyesületünk múlt hónapban érzékenyítő programon vett részt az Erdőajándéka Erdei Iskola által szervezett dalos találkozón, amely a madarak és fák napja alkalmából került megrendezésre.

Óvodás és iskolás csoportok érkeztek,akik a közös éneklés
után, különböző állomásokon, játékos feladatokon keresztül ismerhették meg a természet ajándékait. Itt mi is bemutattuk, hogy hogyan lehet jól segíteni a siketvak embereknek, mik az ő nehézségeik és ezzel párhuzamosan az értékeik.

Egy galamb, amint megérintik. A rendezvény végén a béke jeleként felszállt a magasba és haza repült

Fontos, hogy a természetre és egymásra is nagy figyelmet fordítsunk, és mindezt érdemes már gyermekkorban megalapozni.

Miklós Csilla

Meghívtak bennünket, kitelepültünk a Future Health konferenciára

Miről is szólt ez a konferencia, melyet a a Mathias Corvinus Collegium területén rendeztek meg 2026. március 13-án? A weborvos.hu oldalán így foglalták össze ajánlójukban:

“A Center for Future Health Development diákszervezetként az egészségügy megújítására elkötelezett hallgatókat fog össze. A kezdeményezés célja, hogy különböző területeken tanuló diákok – többek között leendő orvosok, pszichológusok, közgazdászok és jogászok – egy platformon gondolkodjanak együtt a legfontosabb egészségügyi kihívásokról.”.

[Tovább olvasom…]

Szemléletformáló foglalkozás az Orchidea Óvodában

Egyesületünk érzékenyítő programjával a tolerancia nemzetközi napja alkalmából szervezett tematikus napon vett részt az Orchidea Óvodában. Játékos feladatokon keresztül próbáltuk bemutatni, hogy milyen nehézségekkel küzdenek a látássérült [Tovább olvasom…]

Ismét egy iskolában jártunk, gyerekeknek tartottunk szemléletformáló foglalkozást

A múlt hónapban Egyesületünk Budakalászon járt a Szentistvántelepi Általános Iskolában. Felkértek bennünket egy érzékenyítő programra. Királyhidi Dorottya szakmai vezető ötleteinek segítségével készültünk fel a foglalkozásra.

Gyerekek körben ülnek, egy valaki letakart szemmel éppen a fehérbotot próbálja ki Dorka instruálásával

A gyerekek kipróbálhatták a fehér bottal való közlekedés tanulást, a braille írógép használatát, a braintwistert, a szimulációs szemüvegeket. [Tovább olvasom…]

Egyesületünk egy pályaorientációs napon járt

2024. október 9- én a Kőbányai Csukás István Magyar – Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában járt egy pályaorientációs napon a SVOE.

Nyirati Andrea tanárnő felkérésére mentünk második osztályos gyerekeknek [Tovább olvasom…]

A honlap jogtulajdonosa a Siketvakok Országos Egyesülete · Copyright © 2026 Adatkezelési tájékoztató