Értesítés világnapi programunk elmaradásáról

Kedves Tagok és Érdeklődők!

A június 27-én, a siketvakság nemzetközi napja alkalmából a Margitszigetre szervezett programot lemondjuk az extrémmeleg időjárás miatt. Az elmaradt rendezvényt ősszel, októberben tervezzük megtartani a siketvakok európai napja alkalmából.

A megértést előre is köszönjük!

az egyesület Vezetősége és Munkatársai

A siketvakság nemzetközi napja a SVOE-val

Kedves Tagok és Érdeklődők!

2026. június 27-én (szombat) a siketvakság világnapi programjára hívunk benneteket.
Erre az alkalomra egy kinti programot tervezünk, Margit-szigetre fogunk
felvonulni. A program célja, hogy egy demonstrációval felhívjuk a
figyelmet a siketvak emberekre.

Gyülekező: 2026. június 27., 9:45 és 10:00 között a Margit-híd pesti
hídfőjénél. [Tovább olvasom…]

Áprilisi szabadidős klubunkon a Mentőmúzeumba látogattunk

2026. április 8-án szabadidős klub volt egyesületünk szervezésében. Ennek keretében a Mentőmúzeumba látogattunk el, melynek nagy múltra visszatekintő épületét Mentőpalotaként is szokás emlegetni.
Csapatunk 25 főt számlált: 12 egyesületi tag és 13 munkatárs/önkéntes segítő részvételével zajlott a délután programja. A nagy létszámra való tekintettel két csoportra osztódott a társaság. Én azok közé tartoztam, akik először az ún. Pincekórházat nézték meg. [Tovább olvasom…]

Márciusi szabadidős klub: egy kevéssé ismert mozgásforma, az Aviva torna kipróbálása

2026. március 11-én, szerdán szabadidős klub volt egyesületünk nagy, közösségi termében. Elsőként Molnárné Katona Eszter köszöntötte a résztvevőket, majd megtettük a szokásos bemutatkozó körünket. Eszter kézről kézre adott a körben ülők között egy plüss macit, és akinél éppen az állatka volt, az elmondta a nevét. Ebből kiderült, hogy a klub összesen 14 fő (7 egyesületi tag, 6 munkatárs/önkéntes segítő és 1 vendégelőadó) részvételével zajlott.

Csoportkép 1., a résztvevők az oktatóval a márciusi szabadidős klubon

A jeltolmácsolás közelről látszik, a résztvevő ölében a bemutatkozáshoz használt plüssfigura

Ez az alkalom kifejezetten az egészségtudatos, mozgást szerető embereknek szólt, azaz Aviva torna volt a program.

A tornát vezető vendégelőadó, Matok Eleonóra (Nóri) elmondta: amit hozott nekünk, az egy, a hormonrendszerre ható mozgásforma

Különlegessége, hogy nagyon sok mindenben tud segíteni, férfiaknak és nőknek egyaránt. [Tovább olvasom…]

Első ízben szervezzük meg ezt az országos találkozót

Hívjuk és várjuk sok szeretettel az I. Országos Usher-szindrómával Élő Emberek És Hozzátartozóik Találkozójára.

Időpont: 2026. május 6. 14-17 óra
Helyszín: Siketvakok Országos Egyesülete Budapest, 1089 Korányi Sándor utca 30.

Az ingyenes, de regisztrációhoz kötött eseményt kifejezetten az Usher-szindrómával érintett személyeknek, családtagjaiknak és szakembereknek szervezzük.

További részletek és a regisztráció az alábbi linkre kattintva érhetők el:
https://siketvakrehab.hu/az-elso-orszagos-usher-szindromaval-elo-emberek-es-hozzatartozoik-talalkozoja/

A Csend – Balázs Béla színdarabja siketvak tagjaink előadásában

Jó hírünk van azok számára, akik várták a videófelvételt. Felkerült a YouTube-ra a 2025. október 15-én tartott előadásunk.

Részletek

[Tovább olvasom…]

Februári szabadidős klub: gyöngyből fűzött ajándékok készültek önkénteseinknek

Egyesületünk február 11-i szabadidős klubján önkéntes segítőinknek készítettünk ajándékot, Meghívott vendégünk Wondrák Györgyi (aki egyesületünk tagja is) tanított gyöngyfűzést, hasznos útmutatásai alapján lehetett elsajátítani akár vakon is annak rejtelmeit. Angyal és szív volt a két forma, amit csináltunk. [Tovább olvasom…]

Januári szabadidős klub: mesedélutánt tartottunk

2026. január 14-én, szerdán szabadidős klub volt egyesületünk nagy, közösségi termében. A vidám, mesemondós, éneklős foglalkozást Miklós Csilla vezette. [Tovább olvasom…]

„Mennyből az angyal” – karácsonyi ünnepség a Siketvakok Országos Egyesületében

2025. december 13-án, szombaton tartottuk a karácsonyi ünnepséget telephelyünk nagy, közösségi termében. A rendezvényen összesen 88 fő (52 egyesületi tag és 36 munkatárs/külsős tolmács és önkéntes segítő) vett részt. Elsőként Királyhidi Dorottya (Dorka) főtitkár köszöntötte a megjelenteket. Örömét fejezte ki afelett, hogy ilyen sok egyesületi tag és szinte az összes munkatárs megjelent.

Az ünnepség résztvevői már a teremben ülnek helyükön, éppen Dorka beszél a mikrofonba, mellette Tomi ül, a jeltolmács is látszik

Dorka után Gangl Tamás, egyesületünk elnöke köszöntötte a résztvevőket

Felhívta a figyelmet arra, hogy egy évvel ezelőtt is épp december 13-án tartottuk a SVOE Karácsonyt. Tréfásan [Tovább olvasom…]

Fiatal csapatunk a Mentőmúzeumban járt – Családiasan, két felvonásban

2025 november 19-re esett az egyesület soron következő fiatalok klubja. Programként a Kresz Géza Mentőmúzeum bejárása volt meghirdetve tárlatvezetéssel. A Nyugati pályaudvar zsúfolt villamosmegállójában négyen jelentünk meg SVOE tagok, valamint egy bájos önkéntes főiskolai hallgató is csatlakozott hozzánk és végig előzékenyen segített bennünket.

Csoportkép a Mentőpalota udvarán, a fiatalok klubja résztvevői és Győrfi Pál

A belváros forgatagából egy rövid sétával jutottunk el a Mentőpalotába, melynek első emeletén található a múzeum. Nagy szeretettel fogadtak, és a látogatás ideje alatt az egyedi igényeinket szem előtt tartva vezettek bennünket. [Tovább olvasom…]

A honlap jogtulajdonosa a Siketvakok Országos Egyesülete · Copyright © 2026 Adatkezelési tájékoztató