Élménybeszámoló a fiatalok klubjáról

(A cikk a 2025. április 16-án történt eseményeket foglalja írásba).

A mai napon egy újabb klubnap került megrendezésre a SVOE fiatalok klubja programban, ahol gyöngyöt fűztünk.

Az asztal körül ülnek a résztvevők, gyöngyöt fűznek, vidáman beszélgetnek, tákákban a lila gyöngyök, amiveldolgoznak

Nagyon tetszett Vera ötlete, mert amikor még általános iskolába jártam a Vakodába (Szerkesztői megjegyzés: Vakoda=Vakok Általános Iskolája), ott is volt szakkör, és sokféle figurát készítettünk. [Tovább olvasom…]

Beszámoló egy, a DBI Amerikai Hálózata által szervezett konferenciáról

A siketvakok nemzetközi szervezetének amerikai hálózata (DbI Network of the Americas) kétrészes tematikus vitát szervezett 2024. szeptember 19-én és november 14-én. Az előadó, Chris Montgomery a veleszületetten siketvak tanulók interakciójáról, kommunikációjáról és nyelvéről adott áttekintést. Ezt a hallgatóság nagyon jól fogadta. Az alábbiakban az előadások rövid összefoglalóját olvashatják. [Tovább olvasom…]

Édes-klub a Kossuth téren

Csokoládé Múzeumban járt a SVOE fiatal csapata

2025. március 19-ét írt a naptár, mikor a Siketvakok Országos Egyesületének legfiatalabb klubja a Szamos Csokoládé Múzeumba látogatott. Hét fős csapatunkat lelkes önkéntesek és az egyesület munkatársa kísérte. Budapesten, közvetlenül a Parlament mellett található a Szamos Kávézó, melynek felső szintjét foglalja el a múzeum és a Szamos termékeket [Tovább olvasom…]

Az Európai Fogyatékossági Kártya megvalósítása – online konferencia az EDF szervezésében

2025. február 27-én, csütörtökön délelőtt online konferencián vettem részt. Az eseményt az Európai Fogyatékosságügyi Fórum (EDF) szervezte a Zoom videócsevegő platformon keresztül. Céljuk az volt, hogy tájékoztatást adjanak az Európai Fogyatékossági Kártya, valamint az Európai Parkolókártya megvalósításáról. [Tovább olvasom…]

Ismét egy iskolában jártunk, gyerekeknek tartottunk szemléletformáló foglalkozást

A múlt hónapban Egyesületünk Budakalászon járt a Szentistvántelepi Általános Iskolában. Felkértek bennünket egy érzékenyítő programra. Királyhidi Dorottya szakmai vezető ötleteinek segítségével készültünk fel a foglalkozásra.

Gyerekek körben ülnek, egy valaki letakart szemmel éppen a fehérbotot próbálja ki Dorka instruálásával

A gyerekek kipróbálhatták a fehér bottal való közlekedés tanulást, a braille írógép használatát, a braintwistert, a szimulációs szemüvegeket. [Tovább olvasom…]

Egyeztetés a Göncz Árpád Városközpont aluljáró akadálymentesítéséről

Február 26-án egyeztetést kezdeményezett a Bkk a Göncz Árpád Városközpont aluljárójának felújítása kapcsán. Több, a fogyatékossággal élő emberek érdekképviseletét ellátó szervezet részt vett, egyesületünk jogásza képviselte a siketvak személyek érdekeit. [Tovább olvasom…]

Márciusi szabadidős klubunkon a kikeletre hangolódtunk

2025. március 12-én, szerdán szabadidős klubot tartottunk egyesületünk nagy, közösségi termében. Az eseményt Molnárné Katona Eszter, Miklós Csilla, és egyetemista gyakornokunk, Luca koordinálta. [Tovább olvasom…]

A magyar parasport napján jártunk!

2025 február 21-én a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Arénájában rendezték meg a Magyar Parasport Napja 2025 „Együtt a pályán” inkluzív élménysport játékok bajnokságot. Egyesületünk jogásza és Miklós Csilla vett részt azzal a céllal, hogy felmérje, a jövőben milyen módon tudnának bekapcsolódni tagjaink a játékokba. [Tovább olvasom…]

Egyeztetés a DÁP alkalmazás akadálymentességéről

Március 13-án a Dáp alkalmazást fejlesztő cég irodájában jött létre egy kerekasztal beszélgetés, melyen többek között a Svoe is részt vett, egyesületünk jogásza képviseletében. Az Infoalap megvizsgálta korábban a Dáp alkalmazást, és [Tovább olvasom…]

Hajnalvirág: Földesi Dóra (Dorci) az „Esély” magazinban is bemutatkozott

Az „Esély” magazin 2025. február 8-i adásában Földesi Dorci „Hajnalvirág” című kiállításáról is hírt adott. A különleges tárlatról, mely Földesiné Juhász Viktória egyesületi tagunk leányának festményeiből nyílt, mi is beszámoltunk a decemberi Hírmondóban. A televízió nézői azonban nem ebbe az eseménybe nyerhettek most bepillantást. A fiatal alkotónak legutóbb a XVIII. kerületi Szabó Ervin Könyvtárban volt kiállítása.

Dorci

Ennek alkalmából forgatott vele az „Esély” stábja. [Tovább olvasom…]

A honlap jogtulajdonosa a Siketvakok Országos Egyesülete · Copyright © 2026 Adatkezelési tájékoztató