„A veszteség és a lehetőségek egyensúlyba hozása” – online konferencia a DbI szervezésében

2025. május 21-én délután online konferencián vettem részt. A Zoom videócsevegő alkalmazáson tartott eseményt a siketvakokat tömörítő nemzetközi szervezet, a Deafblind International (DbI) szervezte. Az előadás, amit meghallgattam, egy négy részből álló webinárium sorozat harmadik eleme volt. A négy esemény összefoglaló címe is sokat mond: „A veszteség és a lehetőségek egyensúlyba hozása”. A jelenleg tárgyalt kutatás a következő címet viseli:

„A szerzett siketvaksággal élő fiatalok és felnőttek összekapcsolása:
Egy akciókutatási tanulmány, amely betekintést nyújt az életkori sokféleség előnyeibe a társkapcsolatokban.”

Elsőként Peter Simcock, a DbI elnöke köszöntötte a résztvevőket, majd bemutatta a délután előadóját. [Tovább olvasom…]

„Június 27-nek a Siketvakság Nemzetközi Napjaként való elismerése” – kísérő esemény az ENSZ Székházában

2025. június 12-én, csütörtökön este különleges eseménybe kapcsolódhattam be online. A hibrid módon megszervezett konferenciát személyes részvétellel (az ENSZ New York-i székhelyén) és interneten keresztül is figyelemmel lehetett követni. [Tovább olvasom…]

Az Európai Fogyatékossági Kártya megvalósítása – online konferencia az EDF szervezésében

2025. február 27-én, csütörtökön délelőtt online konferencián vettem részt. Az eseményt az Európai Fogyatékosságügyi Fórum (EDF) szervezte a Zoom videócsevegő platformon keresztül. Céljuk az volt, hogy tájékoztatást adjanak az Európai Fogyatékossági Kártya, valamint az Európai Parkolókártya megvalósításáról. [Tovább olvasom…]

Braille-írás: 200 éves évforduló és egy konferencia

„Hat pontról hat pontban” címmel a Braille-írás 200. évfordulója alkalmából a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ) egy konferenciát szervezett. Többek között Királyhidi Dorottya, a SVOE főtitkára „A Braille-írás jelentősége a siketvak személyek életében” címmel adott elő. Taskovics Adél kollégánk is ott járt, az alábbi linken olvasható, illetve tölthető le a részletes beszámolója a teljes programról.

Link:
https://siketvak.hu/wp-content/uploads/2025/03/MVGYOSZ-konferencia-beszamolo-Hat-pontrol-hat-pontban.docx

Lépések, kérdések, esélyek – építészeti konferencián járt a SVOE

A Siketvakok Országos Egyesülete is meghívást kapott a MEOSZ és az Accessible EU által szervezett konferenciára, mely az új építészeti törvényről szólt november 18-án. Egyesületünk szakmai vezetője, Királyhidi Dorottya és jogásza, [Tovább olvasom…]

Nemzetközi konferenciát tartottak Bulgáriában

Az alábbiakban Gangl Tamás, egyesületünk elnökének beszámolóját olvashatják az eseményről.

A 40 éves bolgár siketvak mozgalom, a 20 éves „Hang és Fény” című egyesületi magazin, valamint az Európai Siketvak Unió (EDbU) megalakításának 20 éves évfordulója alkalmából a Bolgár Siketvakok Egyesülete egy nemzetközi konferenciát tartott szeptember 26-án Varnában. Az eseményen a Siketvakok Országos egyesületét dr. Babinszki Vera jogászunk és jómagam, mint a SVOE elnöke képviseltük.

A konferencia emléklapja

A programon résztvevő nemzetközi és bolgár résztvevőket Velichka Draganova, a Bolgár Siketvakok Egyesületének elnöke köszöntötte. Kiemelte a siketvak mozgalom jelentőségét Bulgáriában, ami a bolgár látássérülteket tömörítő szervezetből [Tovább olvasom…]

Emberi jogok és a siketvakság azonosítása: szakmai konferencia Dániában

Az alábbiakban Taskovics Adél kollégánk személyes beszámolóját olvashatjuk. A nemzetközi konferencia előadóinak előadásait fordította és összegezte.

2023. május 24-én, szerdán, különleges konferencián vettem részt. Az eseményt a szlovén siketvakokat tömörítő egyesület, a DLAN, valamint a Dánia északi részén tevékenykedő, siketvakoknak tanácsadást nyújtó szervezet,
„The Specialist Counsultancyforthe Deafblindatthe North Denmark Region” közösen szervezte. Az előadásokat az Észak-dániai Egyetem Kollégiumának épületében tartották. Aki személyesen nem tudott megjelenni, az videóhívásban, a Microsoft Teams alkalmazáson keresztül is becsatlakozhatott. (Én az online résztvevők közé tartoztam).

A köszöntő beszédet Dánia képviselőjétől hallhattuk

Ő egy fiatalember, aki saját elmondása szerint 4 éve dolgozik a szakterületen. Siketvaksággal foglalkozó publikációkat készítenek, és az északi államok közötti együttműködés is fontos hátteret biztosít számukra. Miután szívélyesen [Tovább olvasom…]

A honlap jogtulajdonosa a Siketvakok Országos Egyesülete · Copyright © 2026 Adatkezelési tájékoztató